Dj olmak için gerekenler.

Posted by Blogger 7 yorum

Evet sizde bir dj olabilirsiniz yalnız bunun için biraz çabalamanız gerek öncelikle dj nedir biraz buna bakalım dj'ler insanlara bulundukları ortama göre şarkılar çalıp bu şarkıları güzel bir şekilde mixleyen kişilerdir

   Bir Dj'in sahip olması gereken özellikler nelerdir?
Dj olmak isteyen biri öncelikle müziği çok sevmelidir. Müzik onun için bir heves değil bir aşk olmalıdır. İyi bir müzik kulağı olmalıdır. Ve gerçekten kaliteli bir dj olmak istiyorsa belli bir maddi imkana sahip olmalıdır.

  Peki ben nasıl dj olurum?
Evinizde bilgisayarınızın başında bile bu işi rahatça öğrenebilirsiniz. Bunun için bir çok bilgisayar programları mevcut (virtual dj gibi) bu programları kullanarak kendinizi geliştirebilirsiniz yalnız bu programlar size sahne deneyimini yaşatmayacaktır. Dj olmak için çevrenizde bu işi yapan birilerinden destek isteye bilir veya dj kurslarına katılabilirsiniz.Kurslar çoğunlukla 1 ay içerisinde sona erer.

(Virtual dj resimli anlatımı için buraya tıklayın.)
     Dj'lik için gerekli altyapıyı aldım kendimi nasıl geliştirebilirim ?
                Artık işin mantığını öğrendim diyorsanız kendinize uygun bir tarz belirlemelisiniz(house, r&b,electro house gibi).Ve bir cd case oluşturmalısınız.Artık djler cdlerle pek uğraşmıyorlar dizüstü bilgisayar ve kaliteli bir ses kartı işinizi görecektir.Ve evinizde ufak bir dj setup almakta kendinizi geliştirmeniz sizin için fayda sağlayacaktır.

 Djlikten para kazanabilir miyim?
Evet kazanabilirsiniz. Ülkemiz djlerin iş yapabileceği çok sayıda yerle dolu siz çaylak bir dj olsanız bile turizm merkezlerimizde ki otellerde dj'lik yapabilirsiniz.Kazanacağınız miktar çok olmayacaktır ama bu kendinizi geliştirmeniz için bir başlangıçtır.Sabırlı olun ve sadece işinize konsantre olarak başarının gelmesini bekleyin. Google'a animasyon dj'lik yazarak ihtiyaç duyulan yerlerle iletişime geçebilirsiniz.

Ben artık iyi bir DJ'yim.
 Siz kendinizi oldukça geliştirmiş olabilirsiniz belki isim yapmış yerlerde de çalabilirsiniz bu sizin çok iyi bir dj olduğunuzu göstermez.Eğer gerçekten kaliteli aranan bir dj olmak istiyorsanız yaptığınız iş kadar kendinizde sevilen biri olmalısınız.Sizi eleştirenleri sabırla karşılamalı saygı duymalısınız.
Ben dj'likten çok para kazanıyorum.    
Eve ben dj olmak istiyorum dediniz ve oldunuz dj'lik yaparak çok para kazanabilirsiniz ama sizin çok para kazanmanız aslında bir şeylerden ödün verdiğiniz anlamına da gelir çünkü dj olarak çok iyi bir aile hayatı kurmanız  zordur eğer bu işi yapıyorsanız gece hayatının risklerini de göz önüne almalısınız.

İşte size gerçek bir dj performansı Dj Tiesto Power Mix


Hiç kimse kusursuz değildir! Ünlü dj'ler sahnelerde kötü performanslarda sergileyebilir.Ünlü djlerin unutulmaz hatalarını buraya tıklayarak izleyebilirsiniz

7 yorum:

Bjkbora dedi ki...

Bilgilendirdiğiniz için çok teşekkürler :)))

Adsız dedi ki...

Bu bilger cok iyi olmus tesekkurler

Adsız dedi ki...

Sağolun bu bilgiler çok yararlı oldu teşekkürler :)))

Adsız dedi ki...

ya djlik için nereye ve nasıl basvuru yapılıyor ve kazanları ne kdar

Adsız dedi ki...

ben ankara da magic 4 musicstudio su var netten magic4music sitesine başvur onlar dönüyorlar bilgi alabilirsin (ankaraya yakınsan gidebilirsen tabi) ben konya dan gittim

semih akgün dedi ki...

gercekden dogruları söylüyorsunuz:D

Mustafa Karataş dedi ki...

İstanbul Müzik okulu Dj kurs kayıtları başlamıştır.
0212 227 7999
05346347979

Yorum Gönder

Bumerang - Yazarkafe